Międzygminny Związek Komunikacji Pasażerskiej w Tarnowskich Górach

2016

Sztuka dostrzeganiaKolęda dla podróżnych

W dniu 15 grudnia o godzinie 18,00 na terenie Dworca Autobusowego w Tarnowskich Górach odbyło się wspólne kolędowanie  wraz z dziećmi i rodzicami z Tarnogórskiej Szkoły Suzuki. W repertuarze występu znalazły się najpopularniejsze polskie i światowe kolędy. Uśmiechnięte i zarumienione klasycznymi dźwiękami buzie dzieci z zespołu Suzuki sprawiły, że ten grudniowy wieczór był pełen ciepła, serdeczności i bliskości.Boże Narodzenie to czas rodziny, a każda rodzina do wspólnego bycia razem potrzebuje pięknej muzyki.Dzieci do występów przygotowują: I. Sobieraj – Markowska, B. Plaza, akomp. B. Markowski.

 

 


 

Sztuka dostrzeganiaZwierzęta w galerii „Przesiadka”

W świątecznej galerii „Przesiadka” przedstawiamy prace dyplomowe tegorocznych absolwentów Zespołu Szkół Artystycznych w Tarnowskich Górach. Tematem prezentowanych na naszej wystawie prac są zwierzęta – te duże, dzikie, oswojone i takie do przytulania.

 

 

 

 


 

Sztuka dostrzegania
Nokturn

Tym razem przedstawiamy zestaw fotografii nocnych zdjęć architektury. Autorzy: Victoria Bugaj, Gwidon Ramutkowski i Szymon Dzieciuchowicz realizowali je w ramach tematów obowiązkowych z przedmiotu Techniki Fotograficzne w Technikum nr 4 w Bytomiu.

 

 

 

 


Sztuka dostrzegania

Konkurs fotograficzny „MÓJ ŚLĄSK – DWORZEC AUTOBUSOWY W TARNOWSKICH GÓRACH”


Ogłoszony przez Zespół Szkół Artystycznych w Tarnowskich Górach i MZKP konkurs pt.„MÓJ ŚLĄSK – DWORZEC AUTOBUSOWY W TARNOWSKICH GÓRACH” został rozstrzygnięty w dniu 13 czerwca 2016r. Do konkursu przystąpiło 14 osób.

Komisja oceniła prace i przyznała nagrody.Laureatami zostali:

  • I miejsce – Aleksandra Derwiańska, Gimnazjum nr 4 w Zabrzu
  • II miejsce – Filip Dróbka, Gimnazjum w Świerklańcu
  • III miejsce – Agnieszka Ulfik, Gimnazjum w Świerklańcu


Wyróżnienie

  • Oliwia Sikora, Zespół Szkół Techniczno – Ekonomicznych, Radzionków.


Konkursowe prace można oglądać w Galerii „Przesiadka”, znajdującej się na terenie dworca autobusowego w Tarnowskich Górach.

 


Sztuka dostrzeganiaMakrofotografia

Prezentujemy Państwu zestaw zdjęć wydrukowanych w dużym powiększeniu techniką makrofotografii.Ten sposób zapisu rzeczywistości umożliwia zobaczenie najdrobniejszych detali w obiektach, na które, w codziennym życiu nie zwracamy większej uwagi.Jako modele posłużyły między innymi ogórek, szalik, chleb z serem, cienie do powiek i szminka.Wszystkie prace wykonały uczennice Technikum n 4 w Bytomiu w trakcie zajęć z technik fotograficznych.

 

 

 


 

Początek roku 2016 to dwie wystawy w galerii "Przesiadka":

 

 

Sztuka dostrzegania

 

Sztuka dostrzegania

 

Wystawa fotograficzna „Sztuka dostrzegania” uczennicy Karoliny Wyleżałek biorącej udział w projekcie stypendialnym: „Nauka drogą do sukcesu na Śląsku - VI edycja”. Kolekcja zdjęć ukazuje piękno natury dla którego warto się zatrzymać. Fotografie przedstawiają również grę światła na obiektach architektonicznych.

 

 

 

 

 

Portrety

 

Portrety

 

Druga wystawa pt. „Portrety” to prace uczniów technikum nr 4 w Bytomiu przedstawiające wybrane zdjęcia uczniów na kierunku fotografika. Zaprezentowane zdjęcia uczniowie wykonali podczas zajęć w szkolnym studio fotograficznym wykorzystując szeroki zakres możlwości warszatatowych jakie daje atélier. Autorzy pokazują piękno ciała ludzkiego w różnych kontekstach emocjonalnych.

 

 


 

 

Dworzec z lotu ptaka

 

 

 


 

 

 


 

Wystawa plakatów społecznychWystawa plakatów społecznych


Kolejna wystawa w galerii „Przesiadka” to owoc współpracy między MZKP i Zespołem Szkół Artystyczno - Projektowych w Tarnowskich Górach. Prace, to plakaty społeczne wykonane przez uczniów szkoły, pokazujące sytuacje w których nie powinniśmy się znaleźć.