2014

Świat w kadrze gimnazjalistek

W połowie grudnia 2014 roku w ”Galerii Przesiadka” wystawiono prace fotograficzne uczennic  Gimnazjum z Zespołu Szkół  w Krupskim Młynie.  Trzy uczennice gimnazjum: Marta Budzisz, Agata Pasieka  i Ela Walaszczyk, pasjonujące się fotografiką uchwyciły w kadrze otaczający nas świat. Na zdjęciach można zobaczyć przyrodę, portrety oraz zwykłe rzeczy, na które w zgiełku spraw nie zwrócilibyśmy uwagi.  

Światowy Dzień Cukrzycy – Flash mob na dworcu autobusowym

Światowy Dzień Cukrzycy obchodzony jest  14 listopada na każdym kontytencie. W tym roku IFMSA – Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny zorganizowało flash mob na dworcu w Tarnowskich Górach. Projekt miał na celu zwrócenie uwagi na cukrzycę, jako chorobę cywilizacyjną. Po prezentacji układu choreograficznego naszym pasażerom zostały rozdane ulotki informacyjne dotyczące tego schorzenia.  

„Tarnowskie Góry i okolice” – wernisaż

We wrześniu 2014r. w hali dworca autobusowego zawisła nowa galeria obrazów, której hasło przewodnie brzmiało „Tarnowskie Góry i okolice”. Prace plenerowe młodych artystów przedstawiają między innymi tarnogórski dworzec kolejowy, kopalnię srebra czy pałac w Brynku. To już drugi wernisaż prac malarskich uczniów i absolwentów Liceum Plastycznego z Zespołu Szkół Artystyczno – Projektowych w galerii „Przesiadka” na dworcu Międzygminnego Związku Komunikacji Pasażerskiej.  

Gwarek na „Przystanku”

5 września o godz. 15:00 na skwerku dworca autobusowego „Przystanek Europa” miało miejsce uroczyste odsłonięcie figury gwarka. To już druga rzeźba autorstwa Norberta Jastalskiego, która wzbogaciła ulice naszego miasta. Wydarzenie uświetnił akompaniament Tarnogórskiej Orkiestry Dętej. Gwarek ma za zadanie witać przyjezdnych i żegnać wyjeżdżających z miasta.  

Przystanek Europa – I Urodziny dworca autobusowego

W dniach 9-10 maja odbywały się uroczystości związane z 10-leciem wstąpienia Polski do Unii Europejskiej połączone z I urodzinami dworca autobusowego „Przystanek Europa”. 9 maja od godzin porannych wyruszały z dworca wycieczki autobusowe szlakiem inwestycji wspartych funduszami unijnymi. W godzinach popołudniowych odbył się na terenie dworca festyn z okazji I urodzin „Przystanku Europa”.  

„Jej Portret w Galerii Przesiadka” – wernisaż

7 marca w przededniu Święta Kobiet, w hali dworca autobusowego w Galerii Przesiadka, odbył się wernisaż prac malarskich uczniów i absolwentów Liceum Plastycznego z Zespołu Szkół Artystyczno – Projektowych w Tarnowskich Górach pt. „Jej Portret”. Obrazy młodych artystów można było oglądać do końca marca.