2015

Wystawa prac Michała Ogińskiego

esienna wystawa to prace plastyka z Tarnogórskiej Spódzielni Socjalnej ,,Familia”. W galerii ,,Przesiadka” artysta zaprezentował prace na płótnach – portrety, architekturę i piękno krajobrazu. Michał Ogiński jest również rysownikiem komiksów i rysunków satyrycznych.  

Tarnowskie Góry na obrazach

Wrzesień to okazja, aby w galerii ,,Przesiadka” przedstawić prace uczniów i absolwentów Zespołu Szkół Artystyczno-Projektowych w Tarnowskich Górach. Tematem prac są Tarnowskie Góry i okolice. Obrazy przedstawiają między innymi charakterystyczne i powszechnie znane obiekty, instytucje i już nieistniejące zabytki czy panoramę miasta.  

72. Tour de Pologne w Tarnowskich Górach

Dnia 4 sierpnia 2015 roku przez Tarnowskie Góry przejeżdżał 72 wyścig Tour de Pologne. Mieliśmy szczęście uczestniczyć w przygotowaniach tarnogórskich służb do wyścigu jak również śledzić przejazd kolarzy ulicą Pokoju.  

„Mój ŚMój Śląsk – Pejzaż z autobusem w tleląsk – Pejzaż z autobusem w tle”

W ostatnich dniach kwietnia 2015 roku Zespół Szkół Artystyczno  – Projektowych w Tarnowskich Górach, pod patronatem MZKP ogłosił konkurs fotograficzny dla gimnazjalistów. Tytuł konkursu – „Mój Śląsk – Pejzaż z autobusem w tle”. Celem konkursu była aktywizacja miłośników fotografii, rozwijanie wrażliwości estetycznej inspirowanej umiejętnością obserwacji rzeczywistości. Inspiracją do tego projektu był autobus – jako publiczny środek transportu na tle śląskiego krajobrazu. W dniu 11 czerwca...

Prace z Galerii ,,Przytyck”

Wystawa prac wykonanych w projekcie „Punkt sztuki” w ramach działań edukacji artystycznej Galerii Przytyck mieszczącej się w Tarnogórskim Centrum Kultury. „Punkt Sztuki” to cykl warsztatów, zajęć plastycznych, wykładów czy też spotkań wokół tematu kultury i sztuki. W ramach projektu prezentujemy prace z warsztatów artystycznych dla dzieci Kraina Wyobraźni oraz rysunkowych dla młodzieży i dorosłych Szkicownik.  

Problemy społeczne na plakacie

Bieżąca wystawa w „Galerii Przesiadka” to kontynuacja współpracy MZKP Tarnowskie Góry z Zespołem Szkół  Artystyczno – Projektowych w Tarnowskich Górach. Prace to plakaty nawiązujące do aktualnych problemów społecznych takich jak  palenie tytoniu, uzależnienie od Internetu, zdrowego odżywiania czy też reakcji na przemoc. Plakaty to kolejny krok w kierunku poszerzenia oferty kulturalnej na Przystanku Europa. Prace będą wystawiane do 04 maja 2015r.