2016

Dworzec z lotu ptaka

Wystawa plakatów społecznych

Kolejna wystawa w galerii „Przesiadka” to owoc współpracy między MZKP i Zespołem Szkół Artystyczno – Projektowych w Tarnowskich Górach. Prace, to plakaty społeczne wykonane przez uczniów szkoły, pokazujące sytuacje w których nie powinniśmy się znaleźć.  

Portrety

Druga wystawa pt. „Portrety” to prace uczniów technikum nr 4 w Bytomiu przedstawiające wybrane zdjęcia uczniów na kierunku fotografika. Zaprezentowane zdjęcia uczniowie wykonali podczas zajęć w szkolnym studio fotograficznym wykorzystując szeroki zakres możlwości warszatatowych jakie daje atélier. Autorzy pokazują piękno ciała ludzkiego w różnych kontekstach emocjonalnych.  

Początek roku 2016 to dwie wystawy w galerii „Przesiadka”

Sztuka dostrzegania Wystawa fotograficzna „Sztuka dostrzegania” uczennicy Karoliny Wyleżałek biorącej udział w projekcie stypendialnym: „Nauka drogą do sukcesu na Śląsku – VI edycja”. Kolekcja zdjęć ukazuje piękno natury dla którego warto się zatrzymać. Fotografie przedstawiają również grę światła na obiektach architektonicznych.  

Makrofotografia

Prezentujemy Państwu zestaw zdjęć wydrukowanych w dużym powiększeniu techniką makrofotografii.Ten sposób zapisu rzeczywistości umożliwia zobaczenie najdrobniejszych detali w obiektach, na które, w codziennym życiu nie zwracamy większej uwagi.Jako modele posłużyły między innymi ogórek, szalik, chleb z serem, cienie do powiek i szminka.Wszystkie prace wykonały uczennice Technikum n 4 w Bytomiu w trakcie zajęć z technik fotograficznych.  

Konkurs fotograficzny „MÓJ ŚLĄSK – DWORZEC AUTOBUSOWY W TARNOWSKICH GÓRACH”

Ogłoszony przez Zespół Szkół Artystycznych w Tarnowskich Górach i MZKP konkurs pt.„MÓJ ŚLĄSK – DWORZEC AUTOBUSOWY W TARNOWSKICH GÓRACH” został rozstrzygnięty w dniu 13 czerwca 2016r. Do konkursu przystąpiło 14 osób. Komisja oceniła prace i przyznała nagrody. Laureatami zostali: I miejsce – Aleksandra Derwiańska, Gimnazjum nr 4 w Zabrzu II miejsce – Filip Dróbka, Gimnazjum w Świerklańcu III miejsce – Agnieszka Ulfik, Gimnazjum w Świerklańcu Wyróżnienie...

Nokturn

Tym razem przedstawiamy zestaw fotografii nocnych zdjęć architektury. Autorzy: Victoria Bugaj, Gwidon Ramutkowski i Szymon Dzieciuchowicz realizowali je w ramach tematów obowiązkowych z przedmiotu Techniki Fotograficzne w Technikum nr 4 w Bytomiu.  

Zwierzęta w galerii „Przesiadka”

W świątecznej galerii „Przesiadka” przedstawiamy prace dyplomowe tegorocznych absolwentów Zespołu Szkół Artystycznych w Tarnowskich Górach. Tematem prezentowanych na naszej wystawie prac są zwierzęta – te duże, dzikie, oswojone i takie do przytulania.  

Kolęda dla podróżnych

W dniu 15 grudnia o godzinie 18,00 na terenie Dworca Autobusowego w Tarnowskich Górach odbyło się wspólne kolędowanie  wraz z dziećmi i rodzicami z Tarnogórskiej Szkoły Suzuki. W repertuarze występu znalazły się najpopularniejsze polskie i światowe kolędy. Uśmiechnięte i zarumienione klasycznymi dźwiękami buzie dzieci z zespołu Suzuki sprawiły, że ten grudniowy wieczór był pełen ciepła, serdeczności i bliskości.Boże Narodzenie to czas rodziny, a każda rodzina do...