Międzygminny Związek Komunikacji Pasażerskiej w Tarnowskich Górach

Komunikaty

Tarnowskie Góry - Orszak 3 Króli

4-01-2018r / godz. 14:40

 

Informujemy, że w związku z organizacją ogólnopolskich ulicznych jasełek zwanych ORSZAKIEM TRZECH KRÓLI, które odbędą się 6 stycznia 2018r. w Tarnowskich Górach, wystąpią utrudnienia w korzystaniu z komunikacji publicznej spowodowane zamknięciem ulicy Piłsudskiego (ul. Bytomskiej) na odcinku pomiędzy rondem im. Gen.Ranoszka a wjazdem na ulicę Krakowską. W godzinach od ok.12:15 do ok.13.30 z całkowitej obsługi wyłączone zostaną przystanki „Tarnowskie Góry Bytomska”, „Tarnowskie Góry Nakielska”, „Tarnowskie Góry Ks. Siwca” (stanowiska obowiązujące dla obu kierunków jazdy) a autobusy zostaną skierowane na następujące trasy objazdowe:

 

Kierunek Bytom, Radzionków (linie 19, 94, 158 i 820). Po wyjeździe z dworca w Tarnowskich Górach autobusy pojadą ulicami: Styczyńskiego, Powstańców Śląskich, Wyspiańskiego, Wyszyńskiego, Legionów do ul. Bytomskiej, gdzie włączą się w planowe rozkłady jazdy. Trasa objazdu obowiązywać będzie również w kierunku powrotnym.UWAGA:

 

W czasie przejścia Orszaku linia nr 1 będzie kursowała tylko na trasie „Stare Tarnowice Pętla”– „Tarnowskie Góry Dworzec”.

 

Kierunek Repty Śląskie, Zabrze (linia 83) oraz Stare Tarnowice, Zbrosławice (linie 64, 80, 134, 191). Dwukierunkowo obowiązywać będzie trasa objazdowa ul.ul. Wyspiańskiego, Powstańców Śląskich i Styczyńskiego, w związku z czym przystanek „Tarnowskie Góry Wyszyńskiego” obowiązujący w kierunku „do dworca autobusowego” nie będzie w czasie przejścia Orszaku przez te linie obsługiwany.

 

Kierunek Piekary Śląskie, Świerklaniec, Ożarowice (linie nr 5, 179 i 780) W czasie zamknięcia przejazdu przez rondo im Gen.Ranoszka autobusy po obsłużeniu przystanku „Tarnowskie Góry Stara” pojadą ulicami Hutniczą i Lasowicką do ul. Częstochowskiej, skąd pasażerowie będą mieli możliwość dojścia do dworca autobusowego.Po zrealizowaniu postoju na poboczu ul. Częstochowskiej (ok 200 metrów za przystankiem w kierunku Miasteczka Śląskiego) i wykonaniu nawrotu poprzez przejazd ulicami: Fabryczną, 3 Maja i Korfantego, linie rozpoczną kursy powrotne w planowym czasie z przystanku „Tarnowskie Góry Stara”

 

Kierunek Miasteczko Sląskie (linie nr 87, 145, 614, 615) Autobusy będą dojeżdżały w tym czasie tylko do przystanku „Lasowice Częstochowska” (dojazd ulicami Fabryczną, 3 Maja i Korfantego), skąd rozpoczną kursy powrotne, co dotyczy:

  • kursu autobusu linii nr 87 o godz. 12:40 z Żyglina wraz z powrotem.
  • kursu autobusu linii nr 145 o godz. 12:00 z Bibieli wraz z powrotem.
  • kursu autobusu linii nr 615 o godz. 12:04 z Miasteczka Śląskiego – autobus bez obsługi przystanków „Lasowice Osiedle”, „Tarnowskie Góry Osada Jana”, „Tarnowskie Góry Bytomska” wjedzie w ul. Częstochowską, gdzie po nawrocie ulicami Fabryczną, 3 Maja i Korfantego o godzinie 12:46 wykona kurs w kierunku Miasteczka Śląskiego (autobus będzie planowo na przystanku „Lasowice Osiedle” o godz. 12:47)
  • równocześnie autobus linii nr 615 odjeżdżający planowo o godz. 12:17 z Rybnej zakończy kurs na przystanku „Tarnowskie Góry Dworzec” (przyjazd 12:38), po czym o godz. 12:38 wykona kurs powrotny w kierunku Rybnej (kurs o 12:24 z przystanku „Tarnowskie Góry Dworzec wykonany” z 15 minutowym opóźnieniem).
wróć...