Tarnowskie Góry – Orszak Trzech Króli

Informujemy, że w związku z organizacją ogólnopolskich ulicznych jasełek zwanych ORSZAKIEM TRZECH KRÓLI, które odbędą się 6 stycznia 2017r. w Tarnowskich Górach, wystąpią utrudnienia w korzystaniu z komunikacji publicznej spowodowane zamknięciem ulicy Piłsudskiego (ul.Bytomskiej) na odcinku pomiędzy rondem im. Gen.Ranoszka a rondem na skrzyżowaniu ulic Legionów i Bytomskiej.

W godzinach od ok.12.30 do ok.14.00 z całkowitej obsługi wyłączone zostaną (dla obu kierunków jazdy) przystanki

  • „Tarnowskie Góry Bytomska”,
  • „Tarnowskie Góry Nakielska”,
  • „Tarnowskie Góry Ks. Siwca”

a autobusy zostaną skierowane na następujące trasy objazdowe:

  1. Kierunek Bytom, Radzionków (linie 1994158 820).Po wyjeździe z dworca w Tarnowskich Górach autobusy pojadą ulicami: Styczyńskiego, Powstańców Śląskich, Wyspiańskiego, Wyszyńskiego, Legionów do ul. Bytomskiej, gdzie włączą się w planowe rozkłady jazdy. Trasa objazdu obowiązywać będzie również w kierunku powrotnym.

    UWAGA: W czasie przejścia Orszaku linia będzie kursowała tylko na trasie „Stare Tarnowice GCR”– „Tarnowskie Góry Dworzec”.

  2. Kierunek Repty Śląskie, Zabrze (linia 83) oraz Stare Tarnowice, Zbrosławice (linie 6480134191). Dwukierunkowo obowiązywać będzie trasa objazdowa ul.ul. Wyspiańskiego, Powstańców Śląskich i Styczyńskiego, w związku z czym przystanek „Tarnowskie Góry Wyszyńskiego” obowiązujący w kierunku „do dworca autobusowego” nie będzie w czasie przejścia Orszaku przez te linie obsługiwany.
  3. Kierunek Miasteczko Śląskie, (linie 87614615).Od dworca w Tarnowskich Górach autobusy pojadą trasą skróconą – ul. Częstochowską bez obsługi przystanków „Tarnowskie Góry Bytomska” i „Osada Jana”. W celu zachowania planowego rozkładu jazdy ich wyjazd z dworca autobusowego będzie opóźniony o ok. 6 min.
  4. Kierunek Nowe Chechło (linie 179780).Wyjazd i wjazd na dworzec autobusowy odbywać się będzie od strony ul. Częstochowskiej, w związku z czym przystanki „Osiedle Lasowice”, „Tarnowskie Góry Księdza Siwca” i „Tarnowskie Góry Stara” nie będą obsługiwane.
  5. Kierunek Piekary Śląskie, (linia 5).Jak w dla linii 179 780 wyjazd i wjazd odbywał się będzie od ul. Częstochowskiej (z równoczesnym brakiem obsługi przystanków przy ul. Nakielskiej).

Autobusy będą zatrzymywały się na wszystkich przystankach znajdujących się na trasach objazdowych.